Liceenii in scena 2014

lmGrupul Altfel prezinta piesa de teatru scurt „La Medeleni…si inapoi” (adaptare dupa un fragment din romanul lui Ionel Teodoreanu), in cadrul proiectului „Liccenii in scena”, care urmareste promovarea teatrului, cultivarea gustului pentru cultura, calitate si frumos in randul adolescentilor.
Piesa va fi prezentata de mai multe ori, pe parcursul acestei saptamani, in sala special amenajata la etajul 1, langa CDI. Profesorii de specialitate limba romana, limbi moderne, socio-umane, etc, care doresc sa prezinte piesa la una din clasele la care predau, ori elevii interesati, sunt invitati sa se adreseze la CDI.
Clasele interesate, in mod deosebit cele cu specializarea Filologie, vor fi invitate sa se inscrie cu o piesa proprie in concursul de teatru organizat de Grupul Altfel, care va avea loc in luna aprilie, in cadrul Saptamanii „Scoala Altfel”.
Din cauza spatiului si timpului restranse, programarea piesei si intrarea se fac cu clasa, numai pe baza de invitatie, sub indrumarea profesorului de specialitate
Vizualizati aici amanunte si programarile pana in acest moment!

Acest articol a fost publicat în Uncategorized. Salvează legătura permanentă.